Hogyan válasszunk munkavédelmi cipőt?
A munkavédelmi cipők elsődleges feladata a védelem. Ígérem a bejegyzés további részében ennél lényegesen hasznosabb, relevánsabb információkkal fogok szolgálni. Ami miatt mégis ezzel a közhelyes megállapítással kezdem a mondandómat, az amiatt van, hogy egyrészről hangsúlyozzam ennek a fontosságát, másrészről ebből az alaptézisből kiindulva nyújtsak segítséget a megfelelő TOP sajátmárkás munkavédelmi cipő kiválasztásához, mert a biztonság az csak az kiindulópont. Még ha a legfontosabb is, de csak az egyik szempont.
Aki munkavédelmi cipőben húz le egy 8-10 órás munkanapot, az pontosan tudja, hogy a kényelmi szempontok sem úri huncutságok, hanem a minőségi és hatékony munkavégzés fontos kritériuma is. Ahogy egy védelmi kesztyű esetében sem mindegy, hogy izzad-e benne a kéz, vagy föl-le csúszkál esetleg a kesztyű, úgy a cipő esetében sem mindegy hogy szellőzik-e, mennyire nyom, vagy ázik-fázik benne a láb. Egyik sem szerencsés, nem egy ovis kislány felesleges nyávogása ez, hanem ahogy említettem fontos a hatékony munkavégzés szempontjából, hiszen egy “észrevehetetlen” cipő az egyik leghasznosabb “munkatárs”.
Ki gondolná, hogy a munkavédelmi cipők fejlesztésére pont ugyanannyira jellemző az innovatív szemlélet, mint például a sportcipőkére. Egyre több végfelhasználói szempontot és igényt próbálnak kielégíteni a gyártók is. Így lehetséges az, hogy a biztonsági és kényelmi jellemzők mellé szép lassan bekúsztak az esztétikai szempontok is. Cégünk egyik jelmondata, a “Ha munka közben is jól akarsz kinézni” - nem véletlenül. Mi is fontosnak tartjuk, hogy a munkában megfáradt dolgozó ne csak biztonságban legyen az általunk gyártott munkavédelmi ruházatban, hanem jól is érezze magát.
Biztonságos, kényelmes, esztétikus, rendben. De acél, vagy kompozit orrvédős legyen a munkavédelmi cipő?
1930 óta gyártanak acélbetétes munkavédelmi cipőket. Az acél előnye hogy előállítása gyors, olcsó, illetve egy erős, strapabíró anyagról van szó, így orrmerevítőként használva biztonságossá teszi a cipőt, tehát nem véletlenül ez volt a munkavédelmi cipők gyártása esetében a “sztár” kiegészítő. Hátránya azonban, hogy az acél vezeti az áramot, illetve jó hővezető, ezért télen fázhat benne a láb, nyáron pedig izzadhat. Merevsége miatt pedig több órás viselés után kényelmetlenné válhat. Ezekre a problémákra válaszul születtek meg a kompozitos munkavédelmi cipők. A kompozit anyagok olyan összetett anyagok, amelyek két, vagy több különböző szerkezetű, elkülönülő anyagkombinációkból épülnek fel, kiemelve egyes rétegek hasznos tulajdonságait, de kizárva a károsakat. Igény szerint lehet szabályozni képlékenységük, szilárdságuk. Így kiválóan alkalmazhatóak munkavédelmi cipőkhöz orrvédőknél. TOP sajátmárkás védőlábbelik között is megtalálhatóak a kompozitos megoldással ellátott termékek.
Mik a kompozit orrbetét előnyei egy munkavédelmi cipő esetében?
-
A kompozit orrbetét fémmentes anyagokból épül fel, úgymint az üvegszál, szénszál, vagy műanyag.
-
Könnyedebb anyag, így egész napos viselet esetében kényelmesebb, jobban kíméli az izületeket, késlelteti a láb kifáradását.
-
Nem jó hővezető, hidegben nem ad hidegérzetet, melegben nem melegszik át.
-
Mivel fémmentes, ezért viseletük nagyon előnyös olyan munkakörökben, ahol a munkavállaló elektromos áramütés veszélyeinek van kitéve, illetve fémdetektorok vannak, pl. repülőterek.
Milyen TOP sajátmárkás, kompozit orrvédővel ellátott tavaszi munkavédelmi cipőket ajánlunk?
-
TOP ELITE MERLIN (S3 SRC WR ESD), 100% fémmentes
-
TOP HEXA (S1P SRC ESD), 100% fémmentes
-
TOP SPARTA (S3 SRC)
-
TOP ICE (S1P SRC)
-
TOP ATON (S3 SRC), 100% fémmentes
-
TOP AGISZ (S1P SRC)
Ezek a cipők mind gondosan megtervezett, kényelmes, kiváló minőségű, esztétikus megjelenést biztosító védőlábbelik. Az alábbi kiegészítőkkel, talpbetétekkel tehetők még komfortosabbakká:
-
TOP KIMETTO (PUHA PU hab)
-
TOP IKENAKA (PUHA PU hab)
-
TOP BIKILA (PU hab/TPU/Gél)
Biztosak vagyunk benne, hogy termékeink között te is megtalálod a megfelelő munkavédelmi cipőt!